آموزش حذف پس زمینه عکس در photoshop

آموزش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ / حذف بکگراند

ممکن است بار ها برای شما این اتفاق پیش بیاید که احتیاج به حذف پس زمینه (بکگراند) عکس خود داشته باشید. اما روش انجام این کار را ندانید. امروز در این مقاله ما قصد داریم به شما نحوه ی پاک کردن و. حذف کامل پس زمینه عکس در فتوشاپ (adobe photoshop) را با چندین روش مختلف توضیح دهیم.

How to remove background in photoshop 2020 cc

راه حل اول حذف بکگراند در فتوشاپ – magic eraser

در این روش شما از ابزار magic eraser iliamohafez-magic-eraser استفاده می کنید. این ابزار برای شرایطی که پس زمینه ی شما یک .رنگ ثابت که با تصویر اصلی شما از نظر رنگی متفاوت است ، می باشد.

به عبارت دیگر اگر پس زمینه ی شما فقط یک رنگ خالص .می باشد که قصد دارید آن رنگ را از پس زمینه حذف کنید ، این ابزار راحت ترین و سریع ترین گزینه می باشد. کارایی این ابزار به این صورت است که به صورت خودکار هاله ی رنگی که انتخاب کرده اید را جست و جو می کند و آن را حذف می کند. به طور مثال شما یک طیفی از رنگ قرمز را دارید ، با این ابزار می توانید با یک کلیک تمام رنگ هایی که زیر مجموعه قرمز هستند را پاک کنید.

نحوه ی استفاده از magic eraser

1-ابتدا magic eraser را انتخاب کنید:. برای انتخاب این ابزار ، بر روی ابزار پاک کن (eraser) کلیک راست موس خود را فشار دهید تا منوی پاک کن ها نمایان شوند. گزینه ی پایینی در این منو magic Eraser می باشد. بر روی آن کلیک چپ کنید تا فعال شود.

حذف پس زمینه عکس در photoshop - magic eraser

2-اقدام به تنظیم کردن magic eraser کنید:. با انتخاب کردن magic eraser ، منوی بالا به منوی magic eraser تبدیل می شود. در این منو می توانید میزان حساسیت ، قدرت پاک کنندگی و … را تنظیم کنید.(در عکس پایین تمام گزینه ها را شرح داده ایم)

مهم ترین گزینه ، tolerance یا همان حساسیت پاک کنندگی می باشد ، که در شرایط مختلف، این درصد باید تغییر کند. هرچه عدد tolerance بیشتر باشد، هاله ی بیشتری از رنگ انتخاب شده پاک می شود (حساسیت بیشتر می شود) و هرچه این عدد کمتر باشد حساسیت کاهش میابد.

توجه: هرچه کیفیت (رزولوشن عکس بیشتر باشد ، magic eraser وظیفه ی خود را بهتر انجام می دهد و عملیات پاک کردن زمینه ، دقیق تر و تمیز در خواهد بود).

حذف پس زمینه عکس در photoshop با magic eraser - حذف پس زمینه عکس
منوی magic eraser در فتوشاپ

3- پس زمینه را با استفاده از magic eraser حذف کنید:. پس از تنظیم کردن magic eraser ، بر روی رنگ مورد نظر که میخواهید پاک کنید، کلیک کنید.

توجه: در صورتی که بخشی از رنگ پس زمینه درون شکل شما وجود دارد ، و آن رنگ در طرح اصلی شما به کار گرفته نشده است، گزینه contiguous را غیر فعال کنید ، تا تمام رنگ های موجود در صفحه پاک شوند.درصورتی که گزینه ی contiguous فعال باشد فقط رنگ هایی که با یکدیگر مجاورت دارند پاک می شوند.

how to remove background with magic eraser

راه حل دوم حذف بکگراند در فتوشاپ – Lasso tools

این روش کمی به دقت و زمان بیشتری نسبت به مرحله ی قبل نیاز دارد. در بعضی از مواقع که پس زمینه شما از یک طیف رنگی تشکیل نشده است و یا کیفیت و رزولوشن عکس شما پایین است و یا به هر دلیلی magic eraser درست عمل نکرد، شما می توانید از این روش استفاده کنید. درست است که زمان و دقت بالایی میخواهد ، اما راندمان نهایی کار شما بسیار تمیز تر و دقیق تر از موقعی خواهد بود که از ابزار magic eraser استفاده کرده اید.

این ابزار در حقیقت یکی از ابزار های selection ( انتخاب صحنه) می باشد. روش حذف پس زمینه عکس با ابزار لاسو بدین گونه است که شما دور تا دور شکل اصلی خود را که قصد دارید نگه دارید را با دقت انتخاب می کنید. سپس با گزینه select inverse ، محل انتخاب خود را برعکس می کنید. و در آخر فضای انتخاب شده(پس زمینه ی شکل اصلی) را پاک می کنید.

نحوه ی استفاده از Polygonal lasso tool

1-ابتدا ابزار polygonal lasso tool آموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ / photoshop را انخاب کنید: برای انتخاب این ابزار ، باید بر روی Lasso tool کلیک راست موس خود را فشار دهید تا منوی لاسو باز شود. حال بر روی polygonal lasso tool کلیک کنید تا فعال شود.

راه حل دوم حذف پس زمینه در فتوشاپ

2- دور تا دور شکل اصلی را انتخاب کنید:. با انتخاب ابزار polygonal نقطه به نقطه ی اطراف شکل خود را انتخاب کنید. ( با هر کلیک چپ موس یک چک پوینت برای محدوده selection خود ایجاد کرده اید ، هرچه نقطه ها .(چک پوینت ها) متراکم تر باشند ، انتخاب شما دقیق تر خواهد بود). بعد از رسیدن به نقطه ی شروع خود ، بر روی نقطه ی اول کلیک کنید تا محدوده شما انتخاب شود.(همچنین می توانید دوبار کلیک چپ موس خود را فشار دهید تا به صورت خودکار به نقطه ی شروع متصل شوید).

حذف بکگراند در فتوشاپ - lasso tool چیست - حذف پس زمینه عکس

توجه: گزینه Polygonal lasso tool ، ابزار پیشنهادی ما به شماست ، زیرا کار با آن راحت و بدون خطاست. اما شما اگر بخواهید می توانید از سایر ابزار های lasso نیز استفاده کنید. ابزار lasso tool (اولین گزینه). به صورت یکسره و با حرکت موس شما کشیده می شود ، که در ابعاد های بزرگ کار با آن بسیار سخت و بدون دقت انجام می شود. ابزار magnetic lasso tool تقریبا همانند polygonal lasso tool می باشد . با فرق اینکه به صورت اتوماتیک خط دور شکل اصلی را دنبال می کند. که در عکس های با رزولوشن پایین ضریب خطای آن بسیار بالاست.

3-محدوده انتخابی را برعکس کنید و دکمه delete را بزنید:. پس از انتخاب محدوده ی اصلی (محدوده ای که قرار نیست پاک شود). روی محدوده آن محدوده کلیک راست کنید و بر روی select inverse کلیک کنید. حال بر روی دکمه ی delete بر روی کیبورد خود کلیک کنید.

حذف پس زمینه عکس در photoshop مرحله دوم
حذف background عکس در photoshop
حذف پس زمینه عکس در photoshop

راه حل سوم حذف بکگراند در فتوشاپ – subjects

آپشن سابجکت (subjects) قابلیتی است که در فتوشاپ های نسخه جدید اضافه شده است . کار اصلی این این ابزار این است که به صورت اتوماتیک شکل اصلی (محور عکس) را پیدا می کند. سپس دور تا دور محور عکس را select می کند. ابزار subject در صورتی که رزولوشن/کیفیت عکس شما بالا باشد ، بسیار دقیق و تمیز کار را انجام می دهد و زمان زیادی را از شما نمیگیرد. و مرحله ی انتخاب محور اصلی عکس به صورت خودکار صورت می گیرد.

توجه: در صورتی که به محل ذکر شده در پایین مراجعه کردید و گزینه subjects را مشاهده نکردید ، این بدین معناست که ورژن فتوشاپ شما پایین است. باید آن را آپدیت کنید.

نحوه ی استفاده از ابزار Subjects

1-subject را انتخاب کنید: در کادر بالای صفحه ی فتوشاپ بر روی select کلیک کنید تا منوی آن باز شود. سپس بر روی subject کلیک کنید. اندکی صبر کنید تا فتوشاپ عملیات خود را به اتمام برساند.

حذف پس زمینه تصویر در photoshop

2-درصورتی که انتخاب موضوع اصلی درست انجام نشده بود ، با سایر ابزار های selecting آن را ویرایش کنید:. پس از اینکه انتخاب محدوده اصلی عکس،دقیق یا کامل صورت نگرفته بود از طریق هر یک از ابزار های select می توانید محدوده ی انتخاب شده را تغییر دهید. برای مثال quick selection tool بهترین گزینه می باشد.

quick selection tool را انتخاب کنید ، سپس بر روی add to selection کلیک کنید تا بتوانید به محدوده ی انتخاب شده اضافه کنید. در صورتی که قصد حذف بخشی از محدوده را دارید ، بر روی subtract from selection کلیک کنید. سپس بر روی محدوده ی مورد نظر آن را بکشید.

راه حل سوم حذف بکگراند عکس در فتوشاپ

راه حل چهارم حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ – Remove Background

قابلیت Remove background یک قابلیت بسیار پرکاربرد و با دقت بالاست که به کار شما بسیار سرعت می بخشد. این قابلیت در فتوشاپ با نسخه 2020 معرفی شد و تمام فتوشاپ های نسخه 2020 به بالا این قابلیت را دارا هستند. عملکرد آن به این گونه است که محور اصلی عکس را پیدا می کند ، آن را انتخاب می کند و تمام فضای پشت آن را به صورت ماسک حذف می کند. در آخر ،عکس را به صورت ماسک به شما تحویل می دهد. سپس شما قادر خواهید بود فضای انتخاب شده را از طریق لایه ماسک تغییر دهید.

نحوه ی استفاده از ابزار Remove background

توجه: در صورتی که نسخه ی فتوشاپ شما پایین تر از 2020 می باشد باید اقدام به آپدیت آن کنید. فقط نسخه های 2020 به بالا این قابلیت را دارا هستند.

1-در صورتی که منوی properties را در داشبورد خود ندارید ، آن را اضافه کنید:. برای اضافه کردن منوی properties ، در کادر منوی بالا بر روی windows کلیک کنید. سپس بر روی properties کلیک کنید ، تا تیک در کنار آن نمایان شود.

آموزش حذف پس پس زمینه عکس در فتوشاپ ایلیا محافظ

2-قفل لایه ی خود را بردارید و در منوی پراپرتیس remove background را بزنید:. بعد از اضافه کردن منوی properties ، وارد آن شوید سپس در انتهای منو بر روی Remove background کلیک کنید. در صورتی که گزینه برای شما غیر فعال بود ، باید لایه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صورت قفل بودن لایه ، قفل آن را بردارید(کافیست روی علامت قفل کلیک کنید). پس از کلیک کردن بر روی remove background اندکی صبر کنید تا فتوشاپ کار خود را به صورت خودکار انجام دهد.

آموزش کار با remove backround در فتوشاپ 2020

پس از انجام تمام مراحل ، عکس شما با پس زمینه حذف شده به شما تحویل داده می شود. که البته پس زمینه کاملا حذف نشده است. فقط به صورت ماسک در آمده است. شما می توانید از طریق لایه ماسک اقدام به تغییر و یا ادیت بگراند بپردازید. برای اینکار فقط کافیست بر روی لایه ی ماسک کلیک کنید ، و از طریق براش (brush) سفید و مشکی پس زمینه را حذف یا برگردانید.

مرحله ی آخر پاک کردن پس زمینه ی عکس در فتوشاپ

توجه: براش با رنگ سفید تصویر را به حالت اول بازمیگردند ، براش مشکی تصویر را حذف می کند.

در بالا ما 4 روش را ذکر کردیم ، روش های بسیار وجود دارند اما مورد های ذکر شده در بالا آسان ترین و بهترین روش های حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ بودند. در صورتی که در مراحل بالا به مشکلی برخورد کردید در بخش نظرات حتما با ما در میان بگذارید.

لینک های مرتبط

enemad-logo
error: تمامی حقوق متعلق به وبسایت ایلیا محافظ می باشد
باز کردن بخش چت
می توانیم کمکتان کنیم؟
سلام
چگونه میتونیم کمکتان کنیم؟
جهت دریافت قیمت همکار(عمده) کلیک کنید